O NAS

Poznaj historię ONTZ

Naszą rzeczywistość biznesową coraz częściej i coraz mocniej potwierdzają  atrybuty: zmienność, niepewność, złożoność, niejednoznaczność. Pierwsze litery tych słów wyrażone w języku angielskim tworzą akronim V.U.C.A.

V = zmienność (ang. volatility);

U = niepewność (ang. uncertainty);

C = złożoność (ang. complexity);

A = niejednoznaczność (ang. ambiguity);

W takich realiach procesy decyzyjne stają się  arcytrudne. W wielu przypadkach dobrze jest wspomóc się optyką kogoś z zewnątrz zgodnie ze starą zasadą, że „Widz orientuje się w grze lepiej niż gracze. Na pewno ma inna perspektywę”.

I tu pojawia się przestrzeń do współpracy z ekspertami zespołu ONTZ, funkcjonującego przy Grupie ALFA. Tworzą go ludzie w różnym wieku i płci. Liderami są osoby z doświadczeniem 22- letnim.

Możemy wykazać się referencjami dużych projektów zrealizowanych dla ponad 70 przedsiębiorstw i 400 mniejszych.

Zarządzający głównie stają przed dwoma typami decyzji.

  1. Jak istniejące przedsiębiorstwo lub wybrane obszary i rozwiązania tam funkcjonujące można udoskonalić, czy też zrestrukturyzować ?
  2. Jak zdobyć niezagospodarowane rynki dla klientów, uruchomić nową technologię, opracować i wdrożyć spójną strategię . W tym przypadku możemy mówić w każdym i szerokim znaczeniu tego słowa „Green Field”

W naszym port folio znajdują się zarówno projekty doskonalące typu KAIZEN, restrukturyzacyjne, inwestycyjne, czy związane z strategiczną transformacją modelu biznesowego.  Wspieramy zarówno przedsiębiorstwa produkcyjne, handlowe jak również usługowe. Mamy duże doświadczenie w przygotowaniu firm w zakresie omnichannel w tym e-commerce. Znamy wiele branż od zbrojeniowej poprzez elektroniczną, elektryczną, budowlaną, meblową, chemiczną, kosmetyczną, farmaceutyczną, weterynaryjną, motoryzacyjną, odzieżową, i wiele innych. Przynosimy konkretne, wyrażone w pieniądzu korzyści w obszarach związanych z produkcją, zarządzaniem zapasami, gospodarką magazynową, transportem wewnętrznym i zewnętrznym. Absolutnie dobrze czujemy się w wyzwaniach controllingowych oraz inżynierii finansowej. Wspieramy firmy w wyborze i wdrożeniu systemów informatycznych. Zatem wierzymy, że możemy stać się Państwa partnerami w dalszym rozwoju.

Nie chcemy się Państwu narzucać, dlatego prosimy odezwać się, jeżeli widzicie Państwo potrzebę dalszego kontaktu. Wystarczy wysłać maila z opisaniem problemu, jaki Państwa nurtuje. Jeżeli chcecie porozmawiać, to prosimy o podanie w mailu numeru telefonu do osoby, która orientuje się w problemach, których rozmowa będzie dotyczyć.

 Oferujemy kompetencje, fachowość, gotowość do działania oraz przyjazne warunki współpracy